Hírek
2012. Január 25. 11:55, szerda |
Kék hírek
Forrás: MTI
Diósdi maffiaper - Helyszűkében a fellebbviteli bíróság
Hiába tárgyalja a Győri Törvényszék mintegy száz ember befogadására alkalmas nagytermében a diósdi maffiapert a Győri Ítélőtábla, így is helyszűkében lesznek - derül ki a bírói fórum honlapján megjelent tájékoztatóból.
A hivatalosan "Sz. Károly és 32 társa ellen indult büntetőügy", a köznyelvben diósdi maffiaperként vagy a Koszi-klán ügyeként ismert tárgyalására hat napot szánt Kovács Tamás tanácsa - írják, jelezve, "a tárgyalóterem befogadóképessége korlátozott", a büntetőügyben érintett idézettek "nagy számára" tekintettel pedig az amúgy nyilvános tárgyaláson való részvétel "kívülállók részére előzetes regisztrációhoz kötött".
Az első hét három tárgyalási napjára február 10-én délig, a második hétre 17-én délig jelentkezhetnek az érdeklődők az ítélőtábla honlapján.
Vádlottanként csak egy hozzátartozó részvétele biztosítható, de legfeljebb összesen húsz személy vehet részt a tárgyaláson egy-egy napon. Kérjük ezért ugyanazon vádlott hozzátartozói egymás közötti egyeztetését a regisztráló személyére nézve - olvasható a tájékoztatóban, amely szerint "előnyt élveznek a fogva tartott vádlottak hozzátartozói", ugyanakkor tizennegyedik életévét be nem töltött rokon nem léphet a terembe.
A sajtó munkatársainak összesen 16 helyet tartanak fenn; ezek felét a fotósok és operatőrök, másik felét a tudósítók foglalhatják el. A szűk befogadóképességre hivatkozva azt kérik: szerkesztőségenként csak 1-1 újságíró vagy operatőr regisztráljon, utóbbiak pedig mellőzzék az állvány használatát, "kézből" dolgozzanak.
(A tájékoztató elérhetősége: http://www.itelotabla.hu/index.php?id=346)
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 04. 14:00, szerda | Kék hírek
Ötmillió forint értékű marihuána
Újabb két feltételezett drogkereskedőt fogtak el a fővárosi nyomozók.
2026. Február 04. 11:00, szerda | Kék hírek
Üres teásdoboz érkezett a márkás cipő helyett
Befejezték a nyomozást azzal a fiatal férfival szemben, aki az elmúlt hónapokban több embert is megkárosított különböző online adásvételi csoportokban elkövetett csalásokkal.
2026. Január 31. 10:43, szombat | Kék hírek
A GVH 235 millió forintos bírságot szabott ki az eMAG Magyarország Kft.-re
2026. Január 30. 13:44, péntek | Kék hírek
Bekábszerezve lövöldözött Balatonszepezden
A Veszprémi Járási Ügyészség indítványára elrendelte a bíróság annak a 60 éves férfinak a letartóztatását, aki január 28-án este kábítószer hatása alatt lövöldözött a balatonszepezdi házának udvarán.
