Hírek
2018. Május 28. 09:31, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Csökkentik az allergiás tüneteket a megelőző kezelések
A megelőző kezelések csökkentik az allergiás tüneteket, a szemészeti tünetek ellen érdemes már az allergiát kiváltó növény virágzása előtt egy héttel szemcseppet használni
- mondta el a Semmelweis Egyetem Szemészeti Klinikájának tudományos igazgatóhelyettese az M1 aktuális csatorna hétfői műsorában.
Németh János hozzátette, ha tudjuk, hogy mire vagyunk allergiásak, akkor azt a lehetőségekhez mérten kerülni kell. A tüneteket pedig gyakori szemmosással és szemcsepp használatával lehet enyhíteni.
Az allergiás kötőhártya-gyulladás először nátha, tüsszögés formájában jelentkezik, majd a szem fokozatosan kivörösödik és viszketni kezd, a legrosszabb esetben használni sem tudják a szemüket az allergiások - mondta.
A belső kötőhártya gyulladása gyerekeknél jelentkezik. Nehezen lehet észrevenni, mert nem vörösödik és nem is viszket a szem, a belső kötőhártya viszont megvastagodik, emiatt nehezen nyitja ki a gyermek a szemét.
A szakember tájékoztatása szerint ezek kezelésére a mellékhatások miatt csak ritkán és rövid ideig alkalmaznak szteroidos anyagokat, inkább erős gyulladáscsökkentővel kezelik a betegeket.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 16. 09:00, hétfő | Belföld
Változékony, szeles idő várható a héten, csütörtökön jelentős mennyiségű csapadék érkezhet
A hét elején lassú melegedés kezdődik, a hőmérséklet csúcsértéke 3 és 9 Celsius-fok között alakul, de elszórtan előfordulhat eső, havas eső, hó.
2026. Február 16. 07:35, hétfő | Belföld
Magyar Péter: sorsfordító pillanatban vagyunk
Sorsfordító pillanatban vagyunk, most dől el, hogy maradunk egy félelemre, gyűlöletre és lopásra épülő rendszerben, vagy visszavesszük végre a jövőnket
2026. Február 16. 07:34, hétfő | Belföld
Budapestre érkezett Marco Rubio, az Egyesült Államok külügyminisztere
Megérkezett Budapestre az Egyesült Államok külügyminisztere; Marco Rubiót Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára fogadta a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren vasárnap.
2026. Február 15. 15:00, vasárnap | Belföld
ÉKM: az új KRESZ-ben kiemelt figyelmet kapnak a fogyatékossággal élők
A fogyatékossággal élőket képviselő szervezetekkel folytatódott pénteken az új KRESZ-szabályok egyeztetése.
