Városlista
2026. február 8, vasárnap - Aranka

Hírek

2014. November 19. 09:30, szerda | Kék hírek
Forrás: MTI

Babaágyakat hamisítottak

Babaágyakat hamisítottak

Babaágy-hamisítóknál tartott házkutatást a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV), az eddig beszerzett bizonyítékok szerint a hamisítók csaknem 20 millió forint kárt okoztak az eredeti gyártónak - közölte szerdán a NAV az MTI-vel.

Közleményük szerint az elkövetők éveken keresztül rendeltek babaágyakat egy Jász-Nagykun-Szolnok megyei bútorgyártó cégtől, majd hirtelen csökkent a rendelések száma, miközben saját internetes oldalukon továbbra is kínálták ezeket a termékeket.
A gyanú szerint a viszonteladó az oltalom alatt álló babaágyak pontos mását értékesítette több kis- és nagykereskedésben, Pest és Szabolcs megyei bababoltokban. A pénzügyi nyomozók Szabolcs és Pest megyében tartottak házkutatásokat, és a könyvelési iratok mellett hamis kiságyakat is lefoglaltak.
Az akcióban a nyomozók két embert azonosítottak, az elkövetői kör teljes feltérképezése még tart. A hamisítványok gyártóira üzletszerűen elkövetett iparjogvédelmi jogok megsértése miatt akár 5 évig terjedő szabadságvesztés büntetés is kiszabható.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 04. 14:00, szerda | Kék hírek

Ötmillió forint értékű marihuána

Újabb két feltételezett drogkereskedőt fogtak el a fővárosi nyomozók.

2026. Február 04. 11:00, szerda | Kék hírek

Üres teásdoboz érkezett a márkás cipő helyett

Befejezték a nyomozást azzal a fiatal férfival szemben, aki az elmúlt hónapokban több embert is megkárosított különböző online adásvételi csoportokban elkövetett csalásokkal.

2026. Január 30. 13:44, péntek | Kék hírek

Bekábszerezve lövöldözött Balatonszepezden

A Veszprémi Járási Ügyészség indítványára elrendelte a bíróság annak a 60 éves férfinak a letartóztatását, aki január 28-án este kábítószer hatása alatt lövöldözött a balatonszepezdi házának udvarán.