Városlista
2025. június 28, szombat - Levente, Irén

Hírek

2016. Szeptember 28. 08:44, szerda | Helyi
Forrás: teol.hu

Az úszó kivívta az aparhantiak megbecsülését

Az úszó kivívta az aparhantiak megbecsülését

Ünnepi testületi ülést tartottak Aparhanton, amelynek az olimpiai bronzérmes pillangóúszó, Kenderesi Tamás volt a díszvendége.

A Rio de Janeiró-i olimpia 200 méteres pillangóúszó számában bronzérmet szerző fiatal úszó 11 órától az általános iskolában tartott élménybeszámolót. A gyerekek – akik kezükbe vehették az érmet – nehezen fogytak ki a kérdésekből, kicsit megvárakoztatva a polgármesteri hivatalban tartott hivatalos esemény résztvevőit. A mosolygós, közvetlen fiatalembernek mindenkihez volt egy szava, mielőtt elfoglalta volna helyét a pódiumon.

Csóka Attila polgármester az egyetlen napirendi pont ismertetése és megszavaztatása után – a héttagú testületből négy képviselő volt jelen – bejelentette, hogy Aparhant önkormányzatának képviselő-testülete a 33/2016 (09. 14.) számú határozata alapján díszpolgári címet adományoz a sport területén kiemelkedő teljesítményt nyújtó Kenderesi Tamásnak.

„Aligha szorul magyarázatra a választás” – mondta Csóka Attila, aki felidézte, hogy augusztus 10-én a község apraja-nagyja a tévékészülékek előtt szurkolt. Az előfutamban, majd az elődöntőben és a döntőben is egyéni csúcsot úszó 19 éves sportoló aranybetűkkel írta be a nevét Magyarország és Aparhant sportkönyvébe, tovább öregbítve ezzel a község hírnevét. A polgármester megemlítette, hogy mindenki – legyen szó kőművesről, festőről, pedagógusról – a saját területén akarja legjobbját nyújtani, hogy kivívja ezzel a közösség megbecsülését, elismerését. Kenderesi Tamásnak ez sikerült.

„Nagyon nagy megtiszteltetés számomra a díszoklevél és a plakett, köszönöm Aparhantnak. Az útnak még nincs vége, elég fiatal vagyok, van még előttem néhány olimpia, ott is szeretnék majd helytállni. Nagyon boldog vagyok” – mondta meghatottan Kenderesi Tamás, aki profi sportolóhoz méltón alkoholmentes pezsgővel koccintott a jelenlévőkkel.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 28. 08:41, szombat | Életmód

Az agrárminiszter szerint jó minőségű a magyar dinnye

A tavalyihoz képest a dinnyeimport mennyisége 51 százalékkal csökkent, ami azt jelenti, hogy a dinnyetermesztők ki tudják elégíteni a hazai igényeket és exportálni is tudnak

2025. Június 28. 08:40, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: a kínai BYD újabb nagyberuházása 620 új munkahelyet teremt Komáromban

A kínai BYD 32 milliárd forint értékű beruházással új elektromosbusz-gyártó üzemet épít Komáromban, amelynek köszönhetően 620 új munkahely jön majd létre

2025. Június 28. 08:38, szombat | Belföld

E.ON: informatikai átállás miatt késhetnek az MVM Next elszámoló számlái

Az E.ON Hungária Csoport informatikai átállása miatt az MVM Next elszámoló számlái akár 3 hetet is késhetnek - közölte az E.ON és az MVM Next pénteken az MTI-vel.

2025. Június 28. 08:35, szombat | Bulvár

Felszentelték Magyarország első pünkösdi cigánytemplomát Mezőberényben

Felszentelték pénteken Magyarország első pünkösdi cigánytemplomát a Békés vármegyei Mezőberényben.