Városlista
2026. január 26, hétfő - Vanda

Hírek

2022. Szeptember 21. 08:03, szerda | Belföld
Forrás: Katasztrófavédelem

Az őszi-téli időszakban jelentősen megemelkedik a lakástüzek száma

Az őszi-téli időszakban jelentősen megemelkedik a lakástüzek száma

Idén már több mint 5200 lakástűzhöz vonultak a tűzoltók, melyek során 486 ezer négyzetméternyi terület vált a lángok martalékává.

A Katasztrófavédelem pontokba szedte javaslatait, amelyekkel megvédhetjük otthonunkat!

- Ne felejtsd el átnézetni a fűtőeszközeidet egy szakemberrel!
- Tedd távolabb a tüzelőanyagot, papírt a kályhától!
- Ugye neked is van fémből készült parázsfelfogód? A kipattanó szikrák nagy veszélyt jelentenek!
- Hívd a kéményseprőt! Bár neked kell időpontot foglalni, de a szolgáltatás ingyenes, így semmi okod rá, hogy elmulaszd!https://kemenysepres.katasztrofavedelem.hu/
- Ne hagyd őrizetlenül a gyertyát, mécsest, égő cigarettát!
- Főzés során is figyelj oda, ne hagyd magára a készülő ételt!
- Ha elavult, korszerűtlen elektromos hálózattal rendelkezel, szintén vizsgáltasd át egy szakemberrel!
- Ne halmozz fel felesleges dolgokat, szemetet, inkább szortírozz!
- Vásárolj füstérzékelőt!

A lakástüzek legfőbb kiváltó okai között még mindig a nyílt láng, illetve a tüzelőberendezések helytelen használata, az elektromos meghibásodás és a dohányzás áll.

Ha az otthonunkban működik füstérzékelő, még van idő a tűz kialakulásakor cselekedni, ezzel elkerülni a sérülést vagy a tragédiát. A lakástüzek odafigyeléssel megelőzhetők - írja a Katasztrófavédelem.

Fotó: FKI

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 26. 07:02, hétfő | Belföld

Alig győzi a NAV a kínai kiscsomagok vámkezelését

A külföldről érkező vámkezelést igénylő kiscsomagok száma 2024-hez képest 50 százalékkal nőtt tavaly

2026. Január 26. 07:01, hétfő | Belföld

Enyhe, de borult, párás idő várható a jövő héten, többször kell csapadékra készülni

Jellemzően borult, párás, többfelé ködös idő várható a jövő héten és többször kell csapadékra - esőre, ónos szitálásra - is számítani, a szél olykor élénk, erős lesz.

2026. Január 25. 08:39, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 4. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2026. Január 25. 08:38, vasárnap | Belföld

Szijjártó Péter szerint az ukrán kormány Tisza néven indul a magyar parlamenti választáson

Az ukrán kormány is elindul a magyar parlamenti választáson a Tisza Párt nevében, így az április 12-i szavazás tétje, hogy Ukrajna vagy Magyarország