Városlista
2026. január 2, péntek - Ábel

Hírek

2021. Október 15. 07:00, péntek | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Az Európai Bizottság azt javasolja, hogy 2022 legyen az ifjúság európai éve

Az Európai Bizottság azt javasolja, hogy 2022 legyen az ifjúság európai éve

Az Európai Bizottság javaslatot tett arra, hogy 2022-t nyilvánítsák az ifjúság európai évévé - erről tájékoztatott az uniós bizottság csütörtökön.

A brüsszeli testület hangsúlyozta: Európa számára fontos, hogy a fiatalok jövőképpel rendelkezzenek, illetve kellő szerepvállalásra és részvételre törekedjenek. Európának lehetőségeket kell biztosítania a fiatalok számára a környezetbarátabb, digitálisabb és befogadóbb világban való boldogulásra - írták.

A közlemény Ursula von der Leyent, az Európai Bizottság elnökét idézte, aki azt mondta, a koronavírus okozta világjárvány számos lehetőségtől, egyebek mellett attól fosztotta meg a fiatalokat, hogy új emberekkel találkozzanak, új barátokat szerezzenek, illetve új kultúrákat ismerjenek meg és fedezzenek fel.

"Szeretnénk, ha politikai döntéshozatalunk és politikai prioritásaink középpontjában a fiatalok állnának. Készek vagyunk meghallgatni őket, és együtt akarunk dolgozni velük az Európai Unió jövőjének alakításán" - fogalmazott.

Az Európai Unió erősebbé válik azáltal, ha felkarolja a fiatalok törekvéseit, ha megalapozott értékekkel rendelkezik és bátran cselekszik - tette hozzá von der Leyen.

A bizottság javaslatát az Európai Parlament és az Európai Unió Tanácsa is megvitatja, ezek során figyelembe veszik az Európai Gazdasági és Szociális Bizottság és a Régiók Bizottsága véleményét is. A tematikus év rendezvényei és az első tevékenységek várhatóan 2022 januárjában kezdődnek meg.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 01. 09:49, csütörtök | Külföld

Ukrajnai háború - Vlagyimir Putyin: hiszünk a győzelmünkben!

2025. December 30. 09:51, kedd | Külföld

Kreml: Moszkva egyetért Donald Trumppal abban, hogy közel a rendezés

Moszkva egyetért Donald Trump amerikai elnöknek azon kijelentésével, miszerint a felek közel állnak az ukrajnai konfliktus rendezéséhez, és a tárgyalások végső szakaszban vannak

2025. December 30. 09:47, kedd | Külföld

Ukrajnai háború - Vlagyimir Putyin: visszavonul az ukrán hadsereg

Mindenhol visszavonulnak az ukrán fegyveres erők a harci érintkezési vonal mentén - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök az orosz hadsereg parancsnokaival hétfőn megtartott tanácskozáson.

2025. December 29. 07:48, hétfő | Külföld

Donald Trump Kijevbe is kész elutazni, ha az előmozdítja a béke ügyét

Donald Trump akár Kijevbe is kész elutazni, amennyiben az előmozdítja a béke ügyét, hogy az ukrán parlamentben felszólaljon egy megállapodás elfogadásának érdekében