Hírek
2022. December 26. 16:42, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
A tűzoltók 133 helyen dolgoztak karácsony első napján
A katasztrófavédelemhez karácsony első napján 185 segélyhívás érkezett, 133 helyen volt szükség tűzoltói beavatkozásra - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) szóvivője hétfőn az MTI-vel.
Mukics Dániel közleménye szerint 31 esetben tűz miatt, 102 alkalommal pedig műszaki mentést igénylő balesetekhez hívták a tűzoltókat; vasárnap összesen 21 lakástűz volt.
Vasárnap délelőtt Tiszakürtön egy melléképület, valamint a hozzáépített kocsibeállóban egy traktor és egy személyautó égett, a lángok a főépület tetőszerkezetére is átterjedtek.
Délután Válon egy személyautó égett, Zalaegerszegen pedig egy halálos motorosbaleset adott munkát a tűzoltóknak. Tarnabodon egy családi ház gyulladt ki és vált lakhatatlanná, Mátészalkán egy konyha égett a tűzhelyen felejtett étel miatt, Szegeden egy ereszcsatornába szorult macskát kellett kiszabadítani.
Budaörsön egy halálos vasúti gázolás miatt volt szükség a katasztrófavédelem beavatkozására, a vonaton utazó háromszáz embernek segítettek átszállni a mentesítő járatra.
Az esti órákban egy háromemeletes győri társasház egyik lakásában keletkezett tűz, Miskolcon egy hétvégi ház égett, és vált lakhatatlanná, Székesfehérváron pedig egy társasház szemétledobójában csaptak fel a lángok. Utóbbi tűz miatt 78 embernek kellett ideiglenesen elhagynia az épületet.
A szóvivő jelezte: egy szárligeti családi házban, valamint Gödön is életet mentett a szén-monoxid érzékelő.
Karácsonykor is kétezer tűzoltó van szolgálatban ötszáz járművel, akik a riasztástól számított 120 másodpercen belül elindulnak, ha baj van - tette hozzá a közleményben a szóvivő.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 08. 07:48, hétfő | Belföld
Folytatódik az átlagosnál enyhébb időjárás a héten is
Folytatódik az átlagosnál enyhébb időjárás a jövő héten is, de marad a borult, párás, gyakran ködös idő, néhol szitálás is várható.
2025. December 08. 07:47, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: a gazdaság és kereskedelem, a migráció, a háború és az energia a török tárgyalások fő pontjai
Törökországgal minden évben áttekintjük a legfontosabb kérdéseket, a mostani tárgyalások négy fő pontja a gazdaság és kereskedelem, a migráció, a háború és az energia
2025. December 08. 07:43, hétfő | Belföld
Nagy István: a mezőgazdaság teljes kibocsátási értéke és jövedelmezősége is bővült
Az éghajlatváltozás okozta kihívások és a járványok ellenére a mezőgazdaság teljes kibocsátási értéke és jövedelmezősége is bővült - jelentette ki az agrárminiszter a Facebook-oldalára feltöltött vasárnapi videójában.
2025. December 07. 10:12, vasárnap | Belföld
A kényelmi díj eltörlésével több mint félmilliárd forint marad az autósoknál
Szeptember óta az autópálya-matrica online megvásárlása nem kerül többe annál, mintha benzinkúton szereznénk be, a kényelmi díj eltörlésével idén ősszel több mint félmilliárd forint marad az autósoknál
