Hírek
2016. Május 05. 08:30, csütörtök |
Helyi
Forrás: Bonyhád Tv, www.bonyhad.hu
A művészet a boldogság lehetősége
Kovács Ferenc művésztanárnak több mint 50 éves képzőművészeti munkásságát mutatják be a Bonyhádon megnyitott kiállítás képei.
Zsúfolásig megtelt kedden délután a Vörösmarty Mihály Művelődési Központ kiállító-terme, ahol Kovács Ferenc szemet gyönyörködtető alkotásaiból nyílt tárlat.
Festményein a természet szépségeire rácsodálkozva jeleníti meg azokat az emberi érzéseket, melyeket az átélt látottak kiváltottak belőle. Alkotásain a természet lelkét kívánja megfesteni. Festészetének alapeleme a szín, a színharmónia.
Kovács Ferenc a fák, hegyoldalak, tavak, a ligetek avatott ismerője, szerelmese. Ő a tél, a tavasz, a nyár, az ősz színeinek költője. Munkásságában évtizedek óta tolmácsolja tanítványainak a képzőművészet szeretetét, az értékek, a harmónia, a derű keresésének fontosságát.
Kovács Ferenc a színek alkalmazásának nagymestere! A természet ragyogását tükrözi vissza, mely pillanatról pillanatra tünékeny és változó. A szépséget és az összhangot keresi, miközben környezetünket úgy képes bemutatni, ahogy rohanó világunkban csak kevesen vagyunk képesek felfedezni…
„A művészet a boldogság lehetősége.” – mondta Kovács Ferenc kiállításának megnyitóján.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 28. 07:51, csütörtök | Helyi
Bajnokok Ligája - Elindultak a budapesti döntő előkészületei
A Puskás Arénában lezajlott a labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti döntőjének előkészületeit beindító első munkaértekezlet.
2025. November 17. 15:39, hétfő | PR
Leslie Mandoki volt a 24. Hifi Show díszvendége
a zene, a kultúra és a béke nagykövete ismét Budapesten.
2025. November 17. 07:35, hétfő | Sport
Magyar-ír - Csányi Sándor: talán megérdemeltük volna a pótselejtezőt
A 72 éves sportvezető bő egy órával a lefújás után is könnyes szemmel nyilatkozott, de három rövid mondat után elérzékenyülve távozott.
2025. November 17. 07:33, hétfő | Életmód
A Földindulás kapta a legjobb drámai film díját Franciaországban
A legjobb drámai film díját nyerte el Pozsgai Zsolt Földindulás (Landlside) című filmje a franciaországi Reims városában, a Red Movie Awards kiemelt európai filmfesztiválon
