Városlista
2025. augusztus 14, csütörtök - Marcell

Hírek

2011. Október 13. 07:21, csütörtök | Belföld
Forrás: OrientPress

A legtöbben csak baj esetén kérik a kéményseprő segítségét

A legtöbben csak baj esetén kérik a kéményseprő segítségét

Sok helyen már fűtenek, viszont csak kevesen ellenőriztetik a kéményeket. Általában csak baj esetén kérik a kéményseprők segítségét.

A Magyarországi Kéményseprőmesterek Szövetségének elnöke szerint többen áttértek a fatüzelésre, ami, ha ellenőrizetlenül történik, sok problémát okozhat.

Egyre többen térnek vissza a hagyományos tüzelési módra, azon belül is a fatüzelésre, ám sokan ezt mindenféle szaktudást és szakmai felügyeletet mellőzve teszik meg - mondta az InfoRádiónak a Magyarországi Kéményseprőmesterek Szövetségének elnöke.

Egy tüzelőberendezés kéménybe kötése előtt a területileg illetékes kéményseprő-ipari közszolgáltató nyilatkozatát kell arról beszerezni, hogy a kéményegyüttes megfelelő biztonsággal fog-e működni - tette hozzá Leikauf Tibor, aki figyelmeztetett, hogy ha a berendezést nem jól kötötték be, akkor előbb-utóbb jelentkeznek a problémák: kátrányszurok-kicsapódás, átnedvesedés, foltosodás, vagy esetleg a kémény öngyulladása.

A többség elfogadja, hogy minden évben ellenőriztetni kell a kéményt, de vannak olyanok is, akik nem engedik be a szakembert, mert attól tartanak, hogy az valamilyen hibát talál, amelynek a kijavítása súlyos pénzekbe kerülhet.

A szakember elmondta: a legtöbben a kéményseprők jelzése alapján kijavíttatják a hibát. Leikauf Tibor kiemelte: javul a kémények állapota Magyarországon, de felhívta arra a figyelmet, hogy ne közvetlenül a fűtésszezon előtt nézessük meg a kéményt.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 14. 07:49, csütörtök | Belföld

Harmadfokú hőségriasztás csütörtöktől vasárnapig

2025. Augusztus 14. 07:46, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a magyarok érdeke, hogy barátokat gyűjtsenek és jó kapcsolatot ápoljanak a nagyhatalmakkal

A magyarok érdeke, hogy barátokat gyűjtsenek és jó kapcsolatot ápoljanak a nagyhatalmakkal – jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök egy amerikai médiumnak adott, szerdán megjelent interjúban.

2025. Augusztus 13. 07:35, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország segítséget nyújt Montenegrónak az erdőtüzek megfékezésében

Magyarország segítséget nyújt Montenegrónak az erdőtüzek megfékezésében, a légierő egy tűzoltási munkákban használható helikoptert küld az országba hétfős legénységgel

2025. Augusztus 13. 07:34, szerda | Belföld

AM: befejeződött a nyári aratás, kedvezőek a hozamok

A napokban befejeződött a nyári aratás Magyarországon, a rendelkezésre álló adatok alapján kedvezően alakulnak az idei betakarítás hektáronkénti hozamai és az össztermés az előzetes várakozásokhoz képest