Városlista
2025. július 18, péntek - Frigyes

Hírek

2012. Június 05. 11:00, kedd | Külföld
Forrás: Trebitsch Péter, az MTI tudósítója jelenti

A gazdasági együttműködés Putyin kínai látogatásának középpontjában

A gazdasági együttműködés Putyin kínai látogatásának középpontjában

Megkülönböztetett figyelemmel fogadták Vlagyimir Putyin orosz elnököt kedden Kínában, a látogatástól ugyanis a felek egy sor üzleti megállapodást várnak.

A Hszinhua hírügynökség keddi kommentárjában idézte a "régi-új" elnököt, aki a közelmúltban Kínát az orosz lehetséges hajtóerejeként említette
A kommentár szerint a két nagy szomszéd "eddig nem tapasztalt mértékben mélyítette el kapcsolatait, egyensúlyoz a többpólusú világban és felgyorsítja az új politikai és gazdasági rend kialakulását". A hírügynökség kitért arra is, hogy kölcsönös érdek a nemzetközi pénzügyi és bankrendszer reformja, továbbá a fejlődő országok nagyobb befolyásának a biztosítása.
Az orosz államfő a vezető kínai pártlapban, a Zsenmin Zsipaóban (Renmin Ribao) rendkívül terjedelmes cikkben értékelte az orosz-kínai együttműködést a gazdasági, energiaügyi és a nemzetközi biztonsági területeken.
Putyin úgy vélekedett, hogy az orosz-kínai kapcsolatok mentesek mindenfajta előítéletettől és sztereotípiától. Az elnök szerint az államközi kapcsolatok stabilak, azokat nem zavarják rövid távú megfontolások.
Az orosz elnök hangsúlyozta a gazdasági együttműködés jelentőségét és kiemelte, hogy a két ország közötti kereskedelmi forgalom 2011-ben elérte a 83,5 milliárd dollárt.
Putyin utalt a Sanghaji Együttműködési Szervezet (SESZ) fontosságára. A szervezet - hét államfő, köztük Vlagyimir Putyin részvételével - szerdán és csütörtökön tartja csúcstalálkozóját Pekingben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 17. 07:46, csütörtök | Külföld

Parajd - Iskolakezdésre üzemelik csak be a sótalanító berendezést

2025. Július 17. 07:43, csütörtök | Külföld

Közzétették a 2028 utáni uniós költségvetést

2025. Július 16. 07:39, szerda | Külföld

Donald Trump: vámok mellett egyéb szankciók is lehetnek Oroszországgal szemben

Donald Trump szerint vámok mellett egyéb szankciók is lehetségesek Oroszországgal szemben, amennyiben 50 napon belül nincs előrelépés az ukrajnai háború lezárásához vezető békefolyamatban