Városlista
2025. július 6, vasárnap - Csaba

Hírek

2023. Március 23. 06:00, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

A bankpánik előtti szinteken az OTP

A bankpánik előtti szinteken az OTP

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 188,13 pontos, 0,45 százalékos csökkenéssel, 41 962,45 ponton zárt szerdán.

A részvénypiac forgalma 7,6 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen teljesítettek az előző napi záráshoz képest.

Sághy Balázs, az Equilor Befektetési Zrt. szenior elemzője az MTI-nek elmondta: az európai és a tengerentúli piacokat is kivárás jellemezte az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed szerda esti kamatdöntő ülése előtt. Az elemzői konszenzus 25 bázispontos szigorítással számol.

A magyar piac indexét a Mol és a Richter teljesítménye húzta le. Az olajtársaság lezárta az Alteo tranzakciót, de ennek nem volt árfolyammozgató hatása, a gyógyszergyártóról nem látott napvilágot vállalatspecifikus hír. A szerdai kereskedésben az OTP felülteljesítő volt, a bankapír árfolyama visszatért a bankpánik előtti szintekhez - mondta az elemző.

A Mol 40 forinttal, 1,60 százalékkal 2460 forintra csökkent, 1,2 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 152 forinttal, 1,53 százalékkal 10 060 forintra erősödött, forgalmuk 4,6 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 3,5 forinttal, 0,91 százalékkal 386,50 forintra nőtt, forgalma 310,1 millió forint volt.

A Richter-papírok árfolyama 195 forinttal, 2,58 százalékkal 7350 forintra esett, a részvények forgalma 1,4 milliárd forintot ért el.

A BUMIX 3496,64 ponton zárt szerdán, ez 10,83 pontos, 0,31 százalékos emelkedés a keddi záráshoz viszonyítva.

Címkék: bankszektor, OTP

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 05. 20:27, szombat | Belföld

MÁV-csoport: további vonalakon bővül az éjszakai közlekedés a metrók üzemidő-bővítéséhez kapcsolódva

A MÁV-csoport több vasútvonalon új járatokat indít, illetve módosítja a menetrendet, szombattól bővíti az éjszakai szolgáltatást.

2025. Július 05. 14:10, szombat | Belföld

NGM: a magyar üzemanyagárak a háborús feszültség ellenére továbbra is kedvezőbben alakulnak a szomszédos országokhoz képest

Az izraeli-iráni konfliktus lezárultával, az átmeneti megugrást követően a hazai és szomszédos üzemanyagárak is csökkenni kezdtek;

2025. Július 05. 11:02, szombat | Belföld

Axiom-4 - Kapu Tibor: egy csoda részese vagyok

Isteni élmény volt részese lenni a Grace űrhajó felbocsátásának, és az azóta eltelt valamennyi nap egy csoda, beleértve azt is, amikor először megpillantottuk a Földet

2025. Július 04. 18:39, péntek | Belföld

Orbán Balázs: indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy Magyarország nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását

Indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy hazánk nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását - jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója csütörtökön Facebook-oldalán