Hírek
2022. Február 07. 09:20, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
33 716 az új fertőzöttek száma Magyarországon, a hétvégén elhunyt 234 beteg

Magyarországon a beoltottak száma 6 374 293, közülük 6 120 914-en a második, 3 735 329-en pedig már a megerősítő harmadik oltást is megkapták.
Az elmúlt három napban 33 716 új fertőzöttet igazoltak, ezzel a járvány kezdete óta 1 650 562-re nőtt az azonosított fertőzöttek száma. Meghalt 234, többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 41 975-re emelkedett - közölte a hétvégi összesített adatokat a koronavirus.gov.hu hétfőn.
A kormányzati portálon azt írták: a gyógyultak száma folyamatosan nő, jelenleg 1 377 097, az aktív fertőzöttek száma 231 490-re emelkedett. Kórházban 4919 koronavírusos beteget ápolnak, közülük 168-an vannak lélegeztetőgépen.
A fertőzések 94 százalékát már az omikron okozza - tudatták.
Az elmúlt napokban is több tízezren vettek részt az oltási akción; 124 ezren már a negyedik oltást is felvették - írták a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 14. 07:49, csütörtök | Belföld
Harmadfokú hőségriasztás csütörtöktől vasárnapig
2025. Augusztus 14. 07:46, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a magyarok érdeke, hogy barátokat gyűjtsenek és jó kapcsolatot ápoljanak a nagyhatalmakkal
A magyarok érdeke, hogy barátokat gyűjtsenek és jó kapcsolatot ápoljanak a nagyhatalmakkal – jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök egy amerikai médiumnak adott, szerdán megjelent interjúban.
2025. Augusztus 13. 07:35, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország segítséget nyújt Montenegrónak az erdőtüzek megfékezésében
Magyarország segítséget nyújt Montenegrónak az erdőtüzek megfékezésében, a légierő egy tűzoltási munkákban használható helikoptert küld az országba hétfős legénységgel
2025. Augusztus 13. 07:34, szerda | Belföld
AM: befejeződött a nyári aratás, kedvezőek a hozamok
A napokban befejeződött a nyári aratás Magyarországon, a rendelkezésre álló adatok alapján kedvezően alakulnak az idei betakarítás hektáronkénti hozamai és az össztermés az előzetes várakozásokhoz képest