Hírek
2011. Október 29. 14:17, szombat |
Belföld
Forrás: OrientPress
303 felett az euró

Jelentős forintgyengülés bontakozott ki a devizapiacon. Az euróval szemben 303 fölé, a svájci frank ellenében 248-249 közé, míg a dollárt tekintve 214 forintig gyengült a hazai fizetőeszköz.
Közben Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter egy képviselőnek adott írásbeli válaszában közölte, 300-as euró mellett jelentősen romolhat a költségvetési egyenleg.
Az államháztartás egyenlege mintegy 100 milliárd forinttal romolhat, ha teljesül a legpesszimistább forgatókönyv, a 300 forintos euró árfolyam – ezt írta egy képviselői kérdésre adott válaszában a nemzetgazdasági miniszter. Matolcsy György szerint a vártnál rosszabb forintárfolyam valószínűségét megjósolni felelőtlenség lenne, mindez a nemzetközi válság lefutásának függvényét képezi.
A nemzetgazdasági miniszter megjegyezi azt is, hogy a magasabb infláció ugyanakkor több államháztartási bevételt, a fogyasztási típusú adók növekedését is eredményezné. A fenti kockázatokat azonban bőven ellensúlyozza szerinte a jövő évi költségvetésbe beépített Országvédelmi Alap és kamatkockázati tartalék.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 13. 07:35, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország segítséget nyújt Montenegrónak az erdőtüzek megfékezésében
Magyarország segítséget nyújt Montenegrónak az erdőtüzek megfékezésében, a légierő egy tűzoltási munkákban használható helikoptert küld az országba hétfős legénységgel
2025. Augusztus 13. 07:34, szerda | Belföld
AM: befejeződött a nyári aratás, kedvezőek a hozamok
A napokban befejeződött a nyári aratás Magyarországon, a rendelkezésre álló adatok alapján kedvezően alakulnak az idei betakarítás hektáronkénti hozamai és az össztermés az előzetes várakozásokhoz képest